Select Page

ניוזלטר .O.D – יוני 20

והפעם:

"7 מי יודע – שבעה מדדים לעמידות וחוסן של מודלים עסקיים בעידן פוסט קורונה"

• O.D's Leaders .net

• "בחן את עצמך" האם הארגון שלך ממוקד אסטרטגיה?

• כיצד הקורונה מפיצה גרסה חדשה של הגלובליזציה?

• מה אנו מכינים לכם בחודשים הקרובים?

• או.די ברשת – יוני 2020

 

"שקט באיילון" – מתכוננים ליום שאחרי מחר

פרק מספר 3 של הבלוג מציג את המצב הנוכחי וההכנות לקראת היום שאחרי מחר מנקודת מבטו של המנכ"ל. איך המנכ"ל מתמודד עם מצב זה, אילו מחשבות עוברות לו בראש, איך תוך כדי "הצלת המצב" ומציאת פתרונות ניתן לרתום את העובדים ולהפגין הכרה לקושי?

ניוזלטר .O.D – מרץ 20

משבר הקורונה מעמיד אותנו בפני אתגר אדפטיבי הדורש מאיתנו להתמודד עם אתגרים שלא בהכרח נתקלנו בהם בעבר. החלטנו לשתף אתכם בניוזלטר זה במאגר התכנים מבית היוצר של חברת O.D. Consulting. מטרת תכנים אלו הנה לתת כלים להתמודדות עם האתגרים השונים .

והפעם:

•"שקט באיילון" – היום שאחרי מחר מנקודת המבט של המנכ"ל
•תקשורת פנים ארגונית בימי הקורונה
•People Analytics
•כיצד המנהיגות מנהלת את המשבר

 

כיצד המנהיגות מנהלת את המשבר – חלק ב'

ברגע ששעת המשבר מתרחשת במספר ארגונים מובילים, מתחולל גלגל התנופה השלילי אשר משפיע על הכלכלה כולה. זאת אומרת התנהגות קיצונית בתפיסת אפשרויות הצמיחה או התנהגות קיצונית הנגזרת מתפיסת סכנת ההישרדות נמצאת בבסיסו של המשבר הכלכלי. כיצד מתמודדים עם האתגר? עם הפחד? כיצד הנכסים הלא מוחשיים של הארגון יכולים לעזור לנו? ומהן הפעילויות לטווח המידי והפעילויות לטווח הבינוני והרחוק שיכולים לסייע בהתמודדות?

 

כיצד המנהיגות מנהלת את המשבר – חלק א'

משברים הפכו לחלק מהשגרה הניהולית גם כשהם לא נראים לעין. לעתים הם בהתהוות, לעתים הם חבויים מעיננו, לעתים הם פורצים ולעתים הדרך שבה אנו מתמודדים עם משבר אחד טומן בחובו את הניצנים של המשבר הבא. משבר הקורונה מעמיד אותנו בפני אתגר אדפטיבי הדורש מארגונים שונים בסקטורים שונים לבחון באופן מידי ומחדש את המודלים העסקיים,להתאים עלויות אל מול ההכנסות, להתמודד עם תהליכי קיטון מידיים, שינוי מודל העסקה, התאמת שגרות הניהול והגדרה מחודשת של המונח הנקרא "מקום עבודה" כמרחב פיזי.

הבחירה בשינוי

בחירות פוליטיות נהפכו לחלק שגרתי מדי מהחיים בשנה האחרונה, ועם כל ההתעסקות סביבן אנו מסוגלים לשכוח מהיבטים אחרים ולא פחות חשובים בכל הנוגע לבחירות. בחירות בחיים מהוות עולם תוכן בפני עצמן, כל אחד מאתנו מקבל עשרות בחירות בכל יום. חלקן פשוטות יותר כמו- מה להכין לאכול או איזו חולצה ללבוש וחלקן מורכבות הרבה יותר. בחרנו להציג לכם שני סיפורים של אנשים שבחרו לעשות שינוי מהותי בחייהם. הרי בעידן של שינויים אסור לשכוח מהשינויים בחיי היום יום שלנו ומהבחירה שאנו מקבלים לשנות.

פיתוח מנהיגות בסביבה מורכבת בעידן המפץ הגדול- חלק א'

בתור חברה שב 30 שנים האחרונות הכשירה דור שלם של מנהלים, יועצים ארגוניים ומנהלי הדרכה כיצד להתמודד עם אתגרי פיתוח המנהיגות, אנו רוצים לשתף אתכם באמצעות סדרת בלוגים, בעקרונות ותנאים שיסייעו לכם לשפר את היכולת להתמודד עם האתגרים בעיצוב ומימוש תכניות לפיתוח מנהיגות בעולם החדש.  בבלוג הראשון אנו נתמקד ב 10 קווים מנחים דרכם ניתן לבחון את המידה בה תכנית לפיתוח מנהיגות מותאמת לאתגרי המנהיגות בעידן הנוכחי.

"שקט באיילון" – מחוברות עובדים מנקודת המבט של המנהל

בימינו, ארגונים מודאגים מהמגמה ההולכת וגוברת של ירידה ברמת המחוברות של העובדים למקום העבודה שלהם. הארגונים משקיעים משאבים רבים למנוע זאת, מייצרים תכניות ארגוניות ולא מצליחים להבין כיצד בעידן שבו מקומות העבודה מחבקים ועוטפים את העובדים, הירידה במחוברות שלהם היא כה דרסטית…

HRM2 – משאבי אנוש כמערך השיווק הפנימי

בעידן של שפע היצע תעסוקתי לעובדים מוכשרים (TALENTS), על הארגון לשאול מה הערך שהוא מייצר לעובד ולא רק מה הערך שהעובד מייצר עבורו. במיתוג מעסיק, הדגש הראשוני הינו ביצירת העדפה ובחירה תעסוקתית בקרב עובדים עתידיים, בעוד שבמיתוג פנים-ארגוני, אנו מתמקדים ביצירת…

People Analytics

מה העובדים שלך חושבים על התנהלות הארגון? האם זה לא יהיה נהדר לגלות מה הם היו רוצים לשפר בחוויות העובד או אילו רעיונות  יש להם לקידום הארגון?
אנו נמצאים בעידן של People analytics,  היכולת לאסוף מידע על חווית העובד בreal time  ועל חווית העבודה בארגון הם חלק בלתי נפרד מהמשכיות וקיום הארגון…

בניית תכנית עבודה שנתית

סיום שנת העבודה הנוכחית קרובה מתמיד, כבכל שנה זוהי בדיוק נקודת השיא בבניית תכנית העבודה לשנה הבאה. זהו תהליך ארוך הכרוך בתכנונים, מטרות, שינויים, יעדים וישיבות צוות ארוכות. הנה חמש נקודות חשובות לשים עליהן דגש בתהליך זה

מגמות מובילות בהערכת עובדים

במהלך שנת 2019 הכנו Benchmark המציג את שמונה המגמות המובילות בהערכת עובדים לשנת העבודה של 2020. אתם מוזמנים להתרשם מהתהליכים שמובילים הארגונים הגדולים במטרה להציף פערים וליצור משוב לעובדים על ביצועיהם.

עבודה מהבית – גן עדן או גיהינום?

"לעבוד מהבית" – תקוותו של כמעט כל אדם עובד. זמן רב נחסך בפקקים בבוקר, אתם יכולים לבחור לעבוד בשעות הנוחות לכם, וכמובן אתם נמצאים בבית. למרות כל זאת, האתגרים בעבודה מהבית הם רבים. איך מציבים גבולות עצמיים , איך מתמודדים עם הסחות דעת, וכיצד מסבירים לילדים שעליכם לעבוד עכשיו ועליהם להעסיק את עצמם? אז איך בכל זאת עובדים מהבית?