Select Page

האולימפיאדה וספורט תחרותי אל מול פיתוח ארגוני

בשבוע האחרון, רובנו מצאנו את עצמנו מול המסכים צופים באירוע הספורט הגדול בתבל – האולימפיאדה בטוקיו. אירוע שמרכז רגעי דרמה, התרגשות, שיאים, אכזבות, כישלונות, התמודדות עם מתחים ולחצים ומה לא? ושמנו לב, עד כמה עולם הספורט דומה לעולם הארגוני בהיבטים שונים ורבים.

רענן דגן, יועץ ארגוני ומנטלי בכיר, שיתף אותנו באופן בו אירועי האולימפיאדה השונים ועולם הספורט מתקשרים ביחד עם העולם הארגוני וחיי היום יום שלנו.

בכנות, הופתענו לגלות שקווי הדמיון חזקים משחשבנו.

וובינר ניהול ומדידת חווית עובד

ביום שני האחרון, קיימנו וובינר בנושא "חוויית העובד בעולם העבודה החדש"
בוובינר השקנו את Journey, המוצר החדש שלנו למדידה וניהול מתמשך של חווית העובד, לכל אורך מסעו בארגון. Journey מאפשר לארגון לקבל פידבק בזמן אמת, להתאים פתרונות פרסונליים לכל עובד ולחזות מגמות עתידיות.

בוובינר התארחה זהר תדמור – סמנכ"לית משאבי אנוש ב Cyberark אשר הציגה את מאפייני חוויית העובד בארגון, התפיסה העומדת מאחוריהם ואתגרים עתידיים

תודה ל150 אנשי משאבי אנוש ופיתוח שהשתתפו בוובינר!

סליחה על השאלה – הובלת שינוי

בתקופה האחרונה, אנחנו רואים שהרבה מהלקוחות שלנו מתמודדים עם דילמות ואתגרים בנושא הובלת השינוי

אז החלטנו להרים את הכפפה ולהפיץ את הידע.

אנדי פרידמן, בעלים ומנכ"ל משותף בחברת או.די פיתוח ארגוני, עונה בסרטון על שלושת השאלות המרכזיות שארגונים מתמודדים איתם במהלך הובלת השינוי.

אתם מוזמנים לשתף אותנו, עם אילו אתגרים התמודדתם אתם במהלך הובלת השינוי.

בנוסף, נשמח שתעלו שאלות בנושאים נוספים, עליהם נענה בסרטונים הבאים שלנו

צפייה נעימה🎥

10 הנחות יסוד להתמודדות אפקטיבית עם משבר

משברים מתחוללים מדי יום בארגונים רבים אך תמיד הם יתפסו אותנו מופתעים ולא מוכנים לבואם.

על אחת כמה וכמה, משברים המבוססים על קרע חברתי או פוליטי מהווים משברים שבו בסיס האמון נסדק ויש קושי לאחות את השברים.

תקופת משבר בארגון מעמידה את הארגון במבחן משותף. בתקופה זו מתחזקת הנפרדות של תתי קבוצות ויש קושי לייצר את

הזהות המשותפת. מיד נוצרות שתי קבוצות: אנחנו והם.

לאור המצב, חשוב לנו להציג לכם 10 הנחות יסוד להתמודדות אפקטיבית עם משבר עומק המגיע למשבר אמון בין הפרט למערכת בה הוא פוע

פיתוח מנהלים באונליין

פיתוח מנהלים אונליין? היברידי? פרונטלי?

כחלק ממורכבות השנה האחרונה, נדרשנו להעביר את כלל ההכשרות לאונליין. אבל עכשיו, אנחנו לאט לאט חוזרים להנחיה הפרונטלית.

אז איך נראה יום באונליין?

מה השתנה בחוויית הלומד?

והאם למרות השינוי בהנחיות, עדיף לכולנו להמשיך בפלטפורמה המקוונת?

שוחחנו עם מיכל, מנהלת ביה"ס לניהול עסקי במרכז הלמידה של רפאל אשר הציגה לנו את נקודת מבטה על תכניות פיתוח מנהלים באונליין וההיברידיות

ניוזלטר .O.D – יוני 21

לפני שנה בדיוק, אף אחד מאתנו לא ידע איפה נהיה היום. העולם נראה אחרת לגמרי ומאז, השינויים לא הפסיקו להגיע.

אנחנו ב O.D. Consulting  עסוקים בלסייע לכם לייצר את המחר, להוביל וליישם שינויים המניבים תוצאות פורצות דרך, להעצים את היכולות המנהיגותיות ולפתח את ההון האנושי והארגוני. לאורך כל השנה היה לנו חשוב להיות שם עבורכם, להמשיך לשמור על קשר ולתמוך בכם בכל דרך אפשרית. פיתחנו הכשרות אונליין וגם היברידיות, כתבנו מאמרים, הפקנו קורסים, הקלטנו וובינרים ופודקאסטים שיתפנו אתכם בניסיון ובידע הרחב שצברנו לאורך השנים כדי לייצר עבורכם את הכלים הטובים ביותר.
והכי חשוב, היינו שם עבורכם בכל רגע כדי לסייע לכם להתמודד עם האתגרים המורכבים ששנה זו הציבה בפנינו.

ניוזלטר .O.D – מרץ 21

לפני שנה בדיוק, אף אחד מאתנו לא ידע איפה נהיה היום. העולם נראה אחרת לגמרי ומאז, השינויים לא הפסיקו להגיע.

אנחנו ב O.D. Consulting  עסוקים בלסייע לכם לייצר את המחר, להוביל וליישם שינויים המניבים תוצאות פורצות דרך, להעצים את היכולות המנהיגותיות ולפתח את ההון האנושי והארגוני. לאורך כל השנה היה לנו חשוב להיות שם עבורכם, להמשיך לשמור על קשר ולתמוך בכם בכל דרך אפשרית. פיתחנו הכשרות אונליין וגם היברידיות, כתבנו מאמרים, הפקנו קורסים, הקלטנו וובינרים ופודקאסטים שיתפנו אתכם בניסיון ובידע הרחב שצברנו לאורך השנים כדי לייצר עבורכם את הכלים הטובים ביותר.
והכי חשוב, היינו שם עבורכם בכל רגע כדי לסייע לכם להתמודד עם האתגרים המורכבים ששנה זו הציבה בפנינו.

ניוזלטר .O.D – דצמבר 20

 אחד הדברים המרכזיים שלמדנו בתקופה האחרונה, הוא שלהיות בבית זה לא כזה נורא ודווקא אפשר לנצל את זה ללמידה, העשרה ושפשוף היכולות שדעכו לנו בשגרה השוחקת.

לכבוד הסגר הקרב אלינו, הוצאנו את ניוזלטר דצמבר אשר כולל טיפים ופתרונות להתמודדות עם האתגרים השונים.

בניוזלטר שלנו תוכלו לבחון את המוכנות הארגונית ליישום המגמות השונות לתהליך ההערכה והמשוב. תיחשפו לדרכים החדשניות ביותר לפיתוח מנהלים באונליין. ותבינו איך לתת לעובדים את מה שהם צריכים עכשיו? ומה בכלל הם צריכים עכשיו יותר מתמיד?

ניוזלטר .O.D – ספטמבר 20

חלק מהתמודדות עם משבר הקורונה, יצאנו בסדרת וובינרים חינמיים המעניקים כלים להתמודדות עם האתגרים השונים. בנוסף, הקלטנו פודקאסטים, כתבנו מאמרים, הפקנו קורסים והכל, בשביל להיות מקור הידע המקצועי ביותר עבורכם ולעמוד לצדכם ולצד לקוחותינו.

לכבוד השנה החדשה וכחלק מניוזלטר ספטמבר שלנו, אנו שמחים לשתף אתכם במיטב תכנים אלו.

ניוזלטר .O.D – יוני 20

והפעם:

"7 מי יודע – שבעה מדדים לעמידות וחוסן של מודלים עסקיים בעידן פוסט קורונה"

• O.D's Leaders .net

• "בחן את עצמך" האם הארגון שלך ממוקד אסטרטגיה?

• כיצד הקורונה מפיצה גרסה חדשה של הגלובליזציה?

• מה אנו מכינים לכם בחודשים הקרובים?

• או.די ברשת – יוני 2020

 

"שקט באיילון" – מתכוננים ליום שאחרי מחר

פרק מספר 3 של הבלוג מציג את המצב הנוכחי וההכנות לקראת היום שאחרי מחר מנקודת מבטו של המנכ"ל. איך המנכ"ל מתמודד עם מצב זה, אילו מחשבות עוברות לו בראש, איך תוך כדי "הצלת המצב" ומציאת פתרונות ניתן לרתום את העובדים ולהפגין הכרה לקושי?

ניוזלטר .O.D – מרץ 20

משבר הקורונה מעמיד אותנו בפני אתגר אדפטיבי הדורש מאיתנו להתמודד עם אתגרים שלא בהכרח נתקלנו בהם בעבר. החלטנו לשתף אתכם בניוזלטר זה במאגר התכנים מבית היוצר של חברת O.D. Consulting. מטרת תכנים אלו הנה לתת כלים להתמודדות עם האתגרים השונים .

והפעם:

•"שקט באיילון" – היום שאחרי מחר מנקודת המבט של המנכ"ל
•תקשורת פנים ארגונית בימי הקורונה
•People Analytics
•כיצד המנהיגות מנהלת את המשבר

 

כיצד המנהיגות מנהלת את המשבר – חלק ב'

ברגע ששעת המשבר מתרחשת במספר ארגונים מובילים, מתחולל גלגל התנופה השלילי אשר משפיע על הכלכלה כולה. זאת אומרת התנהגות קיצונית בתפיסת אפשרויות הצמיחה או התנהגות קיצונית הנגזרת מתפיסת סכנת ההישרדות נמצאת בבסיסו של המשבר הכלכלי. כיצד מתמודדים עם האתגר? עם הפחד? כיצד הנכסים הלא מוחשיים של הארגון יכולים לעזור לנו? ומהן הפעילויות לטווח המידי והפעילויות לטווח הבינוני והרחוק שיכולים לסייע בהתמודדות?

 

כיצד המנהיגות מנהלת את המשבר – חלק א'

משברים הפכו לחלק מהשגרה הניהולית גם כשהם לא נראים לעין. לעתים הם בהתהוות, לעתים הם חבויים מעיננו, לעתים הם פורצים ולעתים הדרך שבה אנו מתמודדים עם משבר אחד טומן בחובו את הניצנים של המשבר הבא. משבר הקורונה מעמיד אותנו בפני אתגר אדפטיבי הדורש מארגונים שונים בסקטורים שונים לבחון באופן מידי ומחדש את המודלים העסקיים,להתאים עלויות אל מול ההכנסות, להתמודד עם תהליכי קיטון מידיים, שינוי מודל העסקה, התאמת שגרות הניהול והגדרה מחודשת של המונח הנקרא "מקום עבודה" כמרחב פיזי.

הבחירה בשינוי

בחירות פוליטיות נהפכו לחלק שגרתי מדי מהחיים בשנה האחרונה, ועם כל ההתעסקות סביבן אנו מסוגלים לשכוח מהיבטים אחרים ולא פחות חשובים בכל הנוגע לבחירות. בחירות בחיים מהוות עולם תוכן בפני עצמן, כל אחד מאתנו מקבל עשרות בחירות בכל יום. חלקן פשוטות יותר כמו- מה להכין לאכול או איזו חולצה ללבוש וחלקן מורכבות הרבה יותר. בחרנו להציג לכם שני סיפורים של אנשים שבחרו לעשות שינוי מהותי בחייהם. הרי בעידן של שינויים אסור לשכוח מהשינויים בחיי היום יום שלנו ומהבחירה שאנו מקבלים לשנות.

פיתוח מנהיגות בסביבה מורכבת בעידן המפץ הגדול- חלק א'

בתור חברה שב 30 שנים האחרונות הכשירה דור שלם של מנהלים, יועצים ארגוניים ומנהלי הדרכה כיצד להתמודד עם אתגרי פיתוח המנהיגות, אנו רוצים לשתף אתכם באמצעות סדרת בלוגים, בעקרונות ותנאים שיסייעו לכם לשפר את היכולת להתמודד עם האתגרים בעיצוב ומימוש תכניות לפיתוח מנהיגות בעולם החדש.  בבלוג הראשון אנו נתמקד ב 10 קווים מנחים דרכם ניתן לבחון את המידה בה תכנית לפיתוח מנהיגות מותאמת לאתגרי המנהיגות בעידן הנוכחי.

"שקט באיילון" – מחוברות עובדים מנקודת המבט של המנהל

בימינו, ארגונים מודאגים מהמגמה ההולכת וגוברת של ירידה ברמת המחוברות של העובדים למקום העבודה שלהם. הארגונים משקיעים משאבים רבים למנוע זאת, מייצרים תכניות ארגוניות ולא מצליחים להבין כיצד בעידן שבו מקומות העבודה מחבקים ועוטפים את העובדים, הירידה במחוברות שלהם היא כה דרסטית…

HRM2 – משאבי אנוש כמערך השיווק הפנימי

בעידן של שפע היצע תעסוקתי לעובדים מוכשרים (TALENTS), על הארגון לשאול מה הערך שהוא מייצר לעובד ולא רק מה הערך שהעובד מייצר עבורו. במיתוג מעסיק, הדגש הראשוני הינו ביצירת העדפה ובחירה תעסוקתית בקרב עובדים עתידיים, בעוד שבמיתוג פנים-ארגוני, אנו מתמקדים ביצירת…

People Analytics

מה העובדים שלך חושבים על התנהלות הארגון? האם זה לא יהיה נהדר לגלות מה הם היו רוצים לשפר בחוויות העובד או אילו רעיונות  יש להם לקידום הארגון?
אנו נמצאים בעידן של People analytics,  היכולת לאסוף מידע על חווית העובד בreal time  ועל חווית העבודה בארגון הם חלק בלתי נפרד מהמשכיות וקיום הארגון…

בניית תכנית עבודה שנתית

סיום שנת העבודה הנוכחית קרובה מתמיד, כבכל שנה זוהי בדיוק נקודת השיא בבניית תכנית העבודה לשנה הבאה. זהו תהליך ארוך הכרוך בתכנונים, מטרות, שינויים, יעדים וישיבות צוות ארוכות. הנה חמש נקודות חשובות לשים עליהן דגש בתהליך זה

מגמות מובילות בהערכת עובדים

במהלך שנת 2019 הכנו Benchmark המציג את שמונה המגמות המובילות בהערכת עובדים לשנת העבודה של 2020. אתם מוזמנים להתרשם מהתהליכים שמובילים הארגונים הגדולים במטרה להציף פערים וליצור משוב לעובדים על ביצועיהם.

עבודה מהבית – גן עדן או גיהינום?

"לעבוד מהבית" – תקוותו של כמעט כל אדם עובד. זמן רב נחסך בפקקים בבוקר, אתם יכולים לבחור לעבוד בשעות הנוחות לכם, וכמובן אתם נמצאים בבית. למרות כל זאת, האתגרים בעבודה מהבית הם רבים. איך מציבים גבולות עצמיים , איך מתמודדים עם הסחות דעת, וכיצד מסבירים לילדים שעליכם לעבוד עכשיו ועליהם להעסיק את עצמם? אז איך בכל זאת עובדים מהבית?